SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Wasar » bailiwick » Hardware

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zpět na GM Wasar

Hardware

0.jpg

Neurální rozhraní

Zajištuje propojení mozku a kyberprostoru. Stojí body a peníze. Rychlost rozhraní ovlivňuje rychlost příkazové fáze.

Textové rozhraní

(12500$ / 20 bodů)
Nejstarší forma rozhraní všechny informace jsou v textové formě a příkazy musí být zadávány hlasově. K instalaci rozhraní je zapotřebí pokročilé chirurgické zařízení a minimálně dva týdny času. Datalinkový program může být pevně zabudován do tohoto rozhraní za dalších 1000 dolarů (kvalita programu se určuje jako obvykle). Délka příkazové fáze se u tohoto rozhraní násobí čtyřmi.

Ikonické rozhraní

(40000$ / 25 bodů)
Velmi se podobá současným Windows, uživateli se zobrazují ikony a on si pomocí nich volí příkazy. Ikony mohou být přizpůsobeny uživateli. K instalaci rozhraní je zapotřebí pokročilé chirurgické zařízení a minimálně 10 dní času. Datalinkový program může být pevně zabudován do tohoto rozhraní za dalších 1000 dolarů (kvalita programu se určuje jako obvykle). Délka příkazové fáze se u tohoto rozhraní násobí dvěmi.

Reálné rozhraní

(100000$ / 30 bodů)
Toto rozhraní se podobá reálnému světu (Matrix) a uživatel přímo provádí příkazy. Virtuální svět může být přizpůsoben uživateli. Na výběr je z několika předdefinovaných světů. K instalaci rozhraní je zapotřebí pokročilé chirurgické zařízení a minimálně dva týdny času plus další dva a více týdnů na orientaci ve virtuálním světě. Datalinkový program může být pevně zabudován do tohoto rozhraní za dalších 1000 dolarů (kvalita programu se určuje jako obvykle). Délka příkazové fáze se u tohoto rozhraní nenásobí.

Kyberdecky

Jedná se o speciální osobní počítače vytvořené pro propojení s neurálním rozhraním. Každý kyberdeck má svou složitost a ta určuje jeho rychlost a počet současně spuštěných programů. Kyberdeck může mít spuštěny dva programy stejné složitosti, nebo 10 programů o 1 nižší složitosti, nebo 100 programů 0 2 nižší složitosti současně. Index rychlosti určuje rychlost komunikace s neurálním rozhraním. Standartní index je 1. Počet slotů určuje počet programů v ROM kyberdecku.

Tabulka rychlosti

Složitost Délka fáze
116 000
28 000
34 000
42 000
51 000
6500
7200
8100 (UI)

Délka fáze podle složitosti kyberdecku se vydělí indexem a získáme tak výslednou délku fáze.

Nabídka sériových kyberdecků

Matsushita TRT222

Nejlevnější značkový kyberdeck na ulici přezdívaný kvůli své nízké přístupové rychlosti „Želva“. Je oblíbený mezi ratolestmi zbohatlíků jako prostředek ke stahování nelegálních souborů. Často ho také používají pouliční zlodějíčci k útokům na bankomaty, datové karty, domácí počítače, elektronické zámky a zabezpečovací zařízení. Tento deck není v podstatě použitelný pro útoky na počítačové systémy s vyšším zabezpečením (policie, vláda, korporace atd.). Jeho nízká komunikační rychlost je však i výhodou, neboť nehrozí, že byste se s takovým hardwarem dokázali probýt a k nějakému „černému LEDu“. Nicméně kolují historky o deckerech, kteří se i s tímto deckem dokázali „nabořit“ do těch nejzabezpečenějších systémů, nejspíše jsou to však jen pohádky.
složitost:2, index rychlosti:2, sloty:2, fáze:4s, cena:30.000

Matsushita TRT285

Dražší verze „Želvy“ přezdívaná posměšně „Ninjaželva“. Je oblíbený mezi zloději dat na galaktické síti. V rukou (nebo spíš mozku :o)) zkušeného deckera je tento deck postrachem pro systémy s horším zabezpečením (malé obchody, přístavy, instituce, školy, …). Ani tento deck není příliš vhodný pro útoky na počítačové systémy s vyšším zabezpečením (policie, vláda, korporace atd.). Jeho komunikační rychlost je sice podstatně vyšší, avšak pro boj s LEDy stále velmi nízká. Hlavní nevýhodou je nemožnost spustit na něm složitější SW.
složitost:2, index rychlosti:8, sloty:7, fáze:1s, cena:105.000

Orion Gameover

Oblíbený nástroj pouličních deckerů i deckerů ve službách Demokracie. S tímto hardwarem, jak už název napovídá, končí věškerá legrace. Tento deck je sice trochu postarší, ale jeho výkon je stále dostatečný pro průnik do většiny systémů. Bohužel ruku v ruce s tím jde i určité nebezpečí. Jsou totiž známé případy deckerů, kteří po výletu s tímto deckem do systému některé z megakorporací skončili slintající na kolečkovém křesle v domově pro seniory. I přes své nepopiratelné kvality je i tento deck slabou zbraní proti „černým LEDům“ megakorporací. Stále totiž nemůže používat novější a složitější SW.
složitost:2, index rychlosti:20, sloty:12, fáze:400ms, cena:289.000

Matsushita Titanium

Tento deck se pohybuje po síti se silou tanku, lehkostí atleta a rychlostí vesmírné stíhačky. Překoná vše, co se mu postaví do cesty. Je to nástroj profesionálů, tedy těch nejlepších deckerů korporací stejně tak jako deckerských legend. Jízda s tímto deckem je něco, na co žádný decker jen tak nezapomene. Toto je ten LEDoborec co prolomí LEDy i té nejzamrzlejší korporace. Ale pozor v nezkušených rukách může být nebezpečný, neboť už jen přechod do matrixu může zanechat vážné stopy na vaší psychice. Je postaven těmi nejmodernějšími technologiemi a navržen pro nejnovější SW.
složitost:3, index rychlosti:20, sloty:12, fáze:200ms, cena:2.800.000

Matsushita Titanium Lite

Jedná se o levnou verzi decku Titanium. Je sice postavený na stejném typu multijádrového procesoru, ale jeho rychlost je snížena. Zlí jazykové tvrdí, že jsou v něm použity procesory, které se nepovedly a nesnesou tedy tak velkou zátěž. I tento deck je oblíbený mezi pouličními deckery, kteří ho často přetaktovávají, přidávají mu paměť a provádějí na něm všemožný tuning. Po několika úpravách to může být velmi schopný nástroj za minimální cenu. Otázkou zůstává zda vydrží a nebo zda se procesor přehřeje zrovna v klíčovém okamžiku. Výhodou procesoru je, že má vestavěnou ochranu proti tepelné destrukci, která ho vypne. Nicméně pro deckera je to podobný zážitek jako, když jezdce vyhodí kůň ze sedla. Decker se pak cítí minimálně chvilku zmaten.
složitost:3, index rychlosti:5, sloty:5, fáze:500ms, cena:650.000

Kuat Executor

Je snem každého deckera. Tento deck vám nevytváří virtuální realitu, on je vaším novým životem, ze kterého se nebudete chtít vrátit zpět. Tomu také odpovídá jeho astronomická hodnota. Je to prostě Rolls Royce mezi kyberdecky. Vyrábí se pouze v omezených seriích. Jejich počet v každém solárním systému se dá spočítat na prstech jedné ruky. Není jednoduché se s ním naučit zacházet, ale pokud to umíte je to vražedný nástroj, neboť podporuje nejmodernější zabijácké programy typu Flatline. S trochou nadsázky se tedy dá říci, že s tímto deckem můžete nepřátelskému deckerovi vypálit svou značku přímo do mozku. Vyrábí ho firma Kuat, která je hlavním dodavatelem bitevních lodí pro potřeby armády Demokracie.
složitost:4, index rychlosti:20, sloty:22, fáze:100ms, cena:25.000.000