SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Wasar » bailiwick » Deník Christophera

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zpět na GM Wasar

Deník Christophera

(pozn. red. původní neupravená verze)

Členové týmu:

 1. Christoph Sticherling (Já): policista dektektiv; „velitel“ a chudák.
 2. Vincent White (Jaryn): voják; rasista, sniper (fakt dobrej), pyroman, nízká soc. inteligence, HLÍDAT.
 3. Vahoje (Šoulet): hacker; Ind, krypl, bojovník???, nespolehlivý, inteligentní (toho času v nemocnici).
 4. Theodor Corpus (Roman): doktor; inteligentní, má dobré nápady, PSYCHOPAT (toho času v nezvěstný).
 5. „Šveps“ Aldo Cruger (Roman): doktor; psychopat, miluje krev a ubližování.
 6. Hillary „Westwood“ Clinton (Karel): nosič, průvodce; žije v jiném „světě“, má inteligentní krysu.
 7. Frei R. (Šoulet): hacker; hulič!!!!, myslí si, že je černoch.
 8. Christoph „Huper“ (Váca): lovec lidí; loajální (ne nutně k týmu), věří v právo, snaží se nelhat.

Deník: - Vše se odehrává na planetě Bailiwick ve městě Nový Panžáb. - Po povýšení můj první úkol! Najít zmizelou sekretářku.

 1. Pamela Anderson; blond, 182 cm, modré oči, štíhlá, 26 let
  1. Střední úroveň, matka Eleonora, naposledy viděna cestou na cvičení
  2. V bytě nalezena část displeje od mobilu
  3. Šéf Francoa Lazar; ředitel korporace
  4. Eva Franková; sekretářka; týden pryč, blondýna, zelené oči, 25 let
   1. Na kameře je vidět Lazarus (při zmizení)
   2. Odkaz na Heliopolis, kde těží písek pro IT komponenty (monopol), obydlen „jednorožci“, možné místo únosu
 2. Kamarádky
  1. Petra Mladá; sekretářka Biotech, mocný nepřítel
  2. Luisa Yong; sekretářka Macushita, úchyl - podezření
  3. Cleira Blanche; sekretářka L’tou, 17 dní pryč
 3. Společnosti
  1. L’tour; nákladní doprava
  2. Macuchita; elektronika, trenažér „Matrix“, software
  3. Biotech; zabezpečení, průzkum, cvičí vojáky (i pro vládu), zbraně

- Z kamer nalezen záznam podezřelého vozidla. Auto parkovalo u Dračího pařátu (majitel J. Black) a u nákupního centra. Nalezna střelná zbraň na stříbro, otisky nepatří nikomu. Ve zbraní tajná schránka na drápy a zuby. - Chata podezřelého v bažinách. Boj s medvědem. Psi myslí trošku jinak než lidi. Všude pavouci. On je to snad upír, rakev plná krve. Kontakt na překupníka. Převážíme rakev. Zapůjčuji: Sonická pistole (na upíry nefunguje). - Upír se schází s překupníkem v klubu. Převlek za překupníka a jdeme na Whisky party. Něco se pokazilo. Střelba v klubu. Střelba na ulici (Theodor!!!). (na upíry funguje laser a elektřina, jinak nic moc). Honička. Havárie.

 1. Překupník i Upír pracuje pro Biotech, ale upír zmizel v „trenažéru“.
 2. Auto nepatří nikomu, informace o skladišti je tam deadbox.

- Upír na pitevním stole utočí (funguje na něj laser). Při výslechu drogového překupníka zjišťuji, že je velice schopný hacker. Jmenuje se Frei R.. Nabízím mu spolupráci místo Vahojeho, který je v nemocnici, výměnou za přivření oči ohledně toho kufru trávy. (ten debil hulí i na stanici).

 1. Upír se jmenuje John Doe (35 let dle ID, ale 400 let dle doktora). Pracuje v Biotechu (95 let). Specialista na boj, střelbu a jazyky. V jeho speciální zbrani (Biotech) jsou různé zuby (vlků, medvědů a lidí staří cca 100 let a pak bytostí s promíchanou DNA, stáří 200 až 500 let). Má velmi starý meč (funkční). Zajímá se o alchymii a čarodějnictví (lektvary – létání????). Pracuje přímo pro šéfa Biotuchu (zná ho a ví o něm vše).

- Pitva upíra, dělá jí „Šveps“ Aldo Cruger. Alda upír natolik nadchnul, že se chce vědět více. Doktor se vždy hodí, proto s radostí naverbuji do svého týmu. - Máme stopu na komplex v poušti (telefon šéfa). Vyfasuji vybavení na poušť (vznášedlo, neprůstřelnou vestu, přilbu s filtrem, SMG HK, pouštní oblečení (chjo není v bílé)). Sháním průvodce na poušť, doporučen Hillary „Westwood“ Clinton. Má mazlíčka inteligentní krysu. Po čase nevím kdo koho vlastní. Putujeme pouští. Obří škorpioni (pohoda), malí hmyz (málem nás dostal), stará obraná věž (pohoda). Přepadení vojáky Biotechu. Poznámka pro další výpravu: Vezmi si spoustu sprejů proti hmyzu, kyslík a hlavně tam NESPI!!!! - Dostáváme se do podzemního komplexu. Procházíme komplex víceméně bez problémů. Ve skladu beru: 2x malá lékárnička, 2x výsadkové vybavení, sadu nářadí, Baterie 20x“B“, 10x“C“, 20x sprej na hmyz. Další upír. Umírám. Zapínáme portál. - Procházíme portálem (nebo reality nebo kam …). Potkáváme vesnici, kde se mluví něco jako španělsky. Přicházíme na hrad, jsme dle knih vyvolení, kteří je mají zachránit (Slunce, Vítr, Válka, Osud, Voda). Máme pomoci proti Voldemortovi, který ztělesňuje zlo. - Obrana hradu. Vymýšlíme taktiku (vzducholoď, vylepšení vznášela, pasti, plamenomet, vylepšení katapultů), ničíme katapulty a většinu V. armády. Výslech 10 velitelů, máme tajnou cestu do V. hradu. - Útok na hrad V. Pomáhají nám vojáci, pasti v tajné chodbě, naši vojáci mizí. Umírám (zase). V. je zničen pomocí Frie. a Vincenta. Přichází nemrtví, utíkáme (F. kouzlí, divné). Naši vojáci všichni mrtví. Jdeme zpět do našeho hradu. - Vracíme se z V. hradu (FreiR má někoho v hlavě (Voldemort), umí už kouzlit) a léčíme si rány. K hradu přichází postava v obleku Biotech. Po Fraiovo exhibici v kouzlení leží postava v krvi na zemi. On ho vyléčí a po výslechu zjišťujeme:

 1. Jmenuje se Christoph, ale říká si Huper, pracuje pro Biotech externě a má najít 3 osoby (které Voldemort zabil) jako další úkol má zjistit informace o planetě. Měl v jednotce 3 vojáky, historika, lékaře a vědce (všichni asi mrtví). Jednou měsíčně je má vyzvednout modul (stejný princip jako jsme se sem dostali my????). Je loajální a věří v právo, dělá jako lovec lidí na volné noze. Snaží se nelhat a být čestný. Zjišťuji další informace o V. má hvězdnou loď ukrytou na místě kam nás chtěl F. odvést.
 2. Zabavuji mu C4 výbušninu, rozbušku, spouštěč, pistol a el. obušek, které mu po výslechu a nabídce na spolupráci vracím. Nechávám si ale všechny drogy: Morfium 6x, Hypercoagulin 5x, Crediline 4x. Něco říkají o zlatě, ale H. to přechází a F. to zamlouvá.

- Vyrážíme k lodi, je chráněna silovým štítem, ale F. ho vypíná. Získáváme Loď. Přesun lodí k hradu V. Chceme najít další informace. Zůstávám na lodi. Dle informací je tam dost mrtváků, v tajné místnosti nalezeno V. tělo v „rakvi“. Tělo zničeno. Zombií je opravdu hodně. Pomocí lodi ničím hrad. Vybíráme místo kam letět. Máme na výběr z Iners3 (což je zapadákov s divnými mimozemšťany), GingerGreen (také zapadákov, ale kolonizovaný, hlavní devizou je zemědělství) a Heliopolis (okrajová oblast demokracie, Vysoká teplota, poušť, bouře, doly na diamanty a písek (hodně kvalitní pro PC potřeby). Domorodci jsou humanodní s rohem). Heliopolis je místo kde se ztráceli sekretářky (je nutné, aby výběr padl na tuto planetu). - Let probíhá bez problémů. Eleonora je zdatná studentka. Už se pravidelně myje. - Přílet na Heliopolis. Loď se jmenuje Nubian 1000 a volací znak je 3OK1KO. Po přistání zjišťujeme, že je tu jen jedno město a jinak samé doly. Zákony jsou víceméně stejné. Město má asi 2 000 obyvatel.

 1. Navštěvujeme příletové centrum a navazuji kontakt s místní operátorkou, domlouváme si rande. Zjišťuji, že na planetě je rozsáhlé podsvětí, které vede pašeráka Grédo. Že v dolech se k lidem chovají jako k otrokům. Navíc si přečtu přístupové kódy do systému. Další informací je existence Odboje, kterou vede neznámý jedinec (horníci se bouří proti systému). Valdemort tuto planetu navštěvuje často a odváží si odtud otroky (zatím nevím za co). Operátorka dostává informaci, že nám svou loď zapůjčil.
 2. V. je zlo, které se na planetě objevilo zničehonic. Chce otroky a z některých vyrábí „nemrtvé“, zajímá ho jen Magie a Alchymie (je tím posedlý).
 3. Huper získává úkol na potlačení povstání (za 20 000). Velitel dolu (Gerald) ho chce potlačit za každou cenu (lidi pro něj mají jen finanční hodnotu). Máme označit velitele povstání.
 4. Na jediné diskotéce v městě, Amnézie, získám v pokeru 100 kreditu, za které kupuji bojové drogy (Slamer) 2x a Revive capsules 4x, tím získávám kontakt na Drogového prodejce a oznamuji mu, že bych rád potkal „Gréda“.

- Diskotéka se povedla, strávil jsem užasnou noc s … vlastně ani nevím. F. zjistil, že „V“ zde byl naposledy rok zpět a spolupracoval s Geraltem. Bohužel tuto informaci se dozvídám, až když jsme u Gerelta, abychom zjistili něco o údajné rebelii. To bude průser. Cesta sem stála 250 kreditů.

 1. Vyslýcháme vězně, Huper je magor na násilí, než stačím něco udělat, tak začne vězně mučit, přesvědčím ho o nenásilné metodě (vězen dostává dávku Credilinu) a vše vyklopil. Jméno Josh z planety Omega 3, je uvězněn za drobné přestupky.získám jeho ID, zjišťujeme jméno Lukas (ten idiot Huper ho to donutil říct nahlas, před kamerami, je bude velký průser), hlavním cílem vzpoury je dostávat plat (cože????), jsou tu jeden rok. Ověřil jsem všechny informace, navíc získávám počet: 20
 2. Další vězeň: Lukas, vše přiznává bez jakéhokoliv nátlaku (chjo) Vzpoura je plánovaná za 7 – 14 dní, Geralt má být zabit
 3. Informace předáváme Geraltovi (jen minimum), dostáváme výplatu každý 2000 kreditů, jsme samozřejmě uvězněni, Fray se prý naboural do počítače (to mne nepřekvapilo), Huper za mučení, já za drogy a ostatní za napomáhání nám. Odevzdáváme věci … prý za 3 měsíce nás přijde vyzpovídat. Jsme v píči. Takhle jsem si svou karieru nepředstavoval…

- Začala první noc ve vězení.

 1. Snažím se co nejvíc vyspat, bůh ví, jak to tu bude probíhat. Ráno šílené, nějak jsem přeslechl sirénu, která ohlašuje budíček, tak mne stráž budila el. obuškem. Jdeme pracovat, měl jsem štěstí, dostal jsem se k sítu. Ostatní mají krumpáče, lopaty a jiné nástroje. Tady by to docela šlo, cele dopoledne přesívám písek. Diamant zatím žádný. Zase siréna. Aha oběd, proboha, nějaké podivné řasy, asi tu umřu hlady. Dostávám lísteček „Jste s námi?“. Zase makáme, až do večera. Večer odevzdání nástrojů a pak do sprchy, musím zde někoho odlovit, tak zůstávám déle. Ehm evidentně tento nápad mělo více lidí. Přichází obrovský chlápek, předvádí kopulační pohyby a sděluje mi plán. Chtějí zítra utéct, je to všechno naplánované, mají klíč od zbrojnice a všechny postřílí, pak utečeme výtahem a pak naší lodí z planety. Proto nás potřebují. Máme se poprat s Lukasem. Vzpouru řídí někdo strašně mocný a je to super plán. Evidentně někdo kdo má jen svaly. Příchod na večeři, máme nějaké maso, hurá najím se. Mám hlad jako vlk. Sedám si vedle naší skupiny, mezi nás a „je“. Chci jim nenápadně oznámit plán a pak zjistit kdo co ví. Přichází Lukas a já zjišťuji, že se nemáme poprat my (jako oni), ale hlavně já. Furt mne mlátí do obličeje, ať už to přestane. Konečně přichází stráž a uklidní ho obuškem, bohužel je elektrický a ehm díky tomu, že na mne klečí, to dostanu také. Zase jsem nejedl. Táhnout nás na samotku, moc nevnímám, hučí mi v hlavě. Lukas na mne vykřikuje nadávky, konečně mizí stráž a on začne vysvětlovat. Plán je shodný s tím co říkal nabušenec. Mají počítačového experta, který nás dostane výtahem nahoru. Z dolu se dostaneme vznášedlem, co vozí písek. Pokud bude čas a příležitost, chce zabít Geralta. On je vzbouřenec a rebel proti demokracii. Nabízí nám úkryt u sebe, u REBELŮ. Sakra kam jsem se to zase dostal. Plán útěku je zítra večer. Je tu strašná špína a bordel. Chci domů.

- Ráno nás vytáhli ven a jdeme zase makat. Seru na utajení a telepaticky říkám plán ostatním, u Vince jsem narazil na nějakou blokádu, že by se „V“ přesouval??? Tak mu jen říkám, aby dělal co my. Snad se to moc neposere. Oběd, nějaká ryba, mám hlad jako vlk, tak se to pokouším sníst. Šveps rybu nejí a na konci oběda si s ní hraje nebo co, nedělá mi dobře, žaludek se bouří. Zase písek, mám ho všude, nesnáším bordel a špínu. Na konci šichty někdo vyprovokoval bitku, perou se vězni. Brejloun od nás, pánů sít (Lord‘s of Sith), mizí. Začalo to. Vězeň upálil krumpáčem někomu hlavu, vypadá to jako to jídlo co jsme měli, fakt mi není dobře. Vězně rozesračkovala stráž, hnus, zvracím… (kdo zvrací není nebezpečný) zase mám prázdný žaludek, ale co už si zvykám. Jdeme do sprch. Tam čekají zbraně. Uklízím se stranou. Během pár vteřin jsou všechny stráže mrtvé, jsou to fakt profíci. Spodek jsme dobili, bohužel museli zabít ostatní vězně, rozumím tomu, ale… to je přeci ŠPATNÉ. Za co mne kdo trestá. Ajťák zpřístupnil výtah, bude to jízda, ještě, že už nemám co zvracet. Nahoře jsme přišli o další bijce. Ale máme to pod kontrolou. Beru si zbraň, třeba se někdo trefí do ní a ne do mne. Rozdělujeme se, jdeme se mrknout nahoru za Geraltem. Šveps zabil sekretářku, on je fakt magor. Samozřejmě jí zabil ještě dřív, než něco řekla (zase). Všichni se vrtají v počítači, tak ať. Nachází skladiště, Vinc mezitím chce rozstřílet dveře. Jdu si pro věci. Jsou to stejně všichni magoři a já chci umřít ve svém oblečení. Přestal střílet, nezajímá mne to, ať ukáže k čemu má tu věc na krku. Blekotá něco o patové situaci, hm nepřekvapil. Tedy vlastně jo, Geralt žije. On má nějaký granát, podle výrazu Vince a Geralta to bude nějaká síla. Snažím se domluvit volný odchod s věcmi, je mi vše jedno. Jsem vyhnanec… jdeme k vznášedlu, oznamuji Lukasovi stav. Říká něco o bohu, moc ho neposlouchám. Odlétáme. Obrovský výbuch, doly jsou pryč. Že by ten granát pustil? Lukas opět něco říká o bohu, pánbíčkář to mi chybělo. Letíme zpět, je mi vše jedno. Když přilétáme k městu, všichni se probudili. Ptají se mne jaký je plán, plán. Mám v hlavně divně prázdno a nic mne nenapadá. Dnes zemřela spousta lidí, nebylo to mojí vinou, ale šlo tomu zabránit. Vince něco říká, že mám zavolat té své babě. Volám, bojí se o mne, divné. Že to prý nějak zkusí, je blázinec a má to na starosti její kolega, má nás zabít. Lukas navrhuje, že nás vyhodí z náklaďáku a on zkusí prorazit. Zase budou lidi umírat. Nemám na nic sílu. V zatáčce jsem vypadl, au zase do nosu, zase mi teče krev. Jdeme k bráně. Šveps se ptá, zda nebude problém s tou plazmovou puškou co má. Všichni jen tupě zíráme, on si snad dělá prdel. Má další, zda nevadí ta zbroj od dozorců. Nevím co na to říct, tak jen zalapám po dechu. Svléká se. Má další dotaz, zda nebude vadit to vězeňské oblečení. Zase jenom on. Už vím, co bude ten trest za smrt těch lidí. ON. Huper mu půjčuje své oblečení, má na sobě jen „spodní“ zbroj. Vypadá… radši nic neříkám a vcházíme. Sekretářka mi volá, že prý co to tam provádí to hovado co je se mnou a co dělají ti magoři v tom vznášedle, jen se tiše omlouvám a nevím co říct. Zavěsila. Je mi jí docela líto. Chtějí si jít nakoupit, debata o placení jde nějak mimo mne. Ze základny vybíhají vojáci. Naprosto znechucen jdu k lodi. Loď hlásí, že je v pořádku. Nastupuji. Po chvíli přichází samotný Lucas, ostatní to prý nezvládnou. Volá Ona, že prý mají problém s přestřelkou, loučím se s ní a říkám, že je tady moc násilí a že poletíme pryč. Před odletem chtějí nějakou prohlídku, nevím co to je. Ale prý pošlou jednoho chlápka. Přichází, Huperovo výmluvu na ženské z minulé planety přijímá. A jako úplatek bere všechny drogy, co mám. Máme povolený start. Ptá se mne, zda ji miluji, uvědomuji si, že nevím, možná bych i mohl. Odpovídám, že ano. Zavěsila. Odlítáme. Střílejí po nás. Asi zemřeme, je mi to jedno. Přežili jsme. Prý omyl navigace raket. Ona je sestřelila. Obrací svou věž na věž kolegy a ničí ji. Doufám, že jí nebudou moc mučit. Letíme na planetu Salusa Secundus, nic mi to neříká. - Přílet na planetu

 1. Let byl ve znamení deprese, aspoň té mé. Ostatní se docela bavili. Vincent se učil řídit loď a Šveps se učil střílet. Planeta vypadá úplně opuštěná, žádné známky života. Letiště je úplně opuštěné, všude je prach. Po dramatickém hlasování se rozhodujeme počkat den a pak prozkoumat základnu. Opravujeme záď lodi, teda přesouváme nějaké kamery. Bohužel v noci jsme napadeni ??? „prachem“. Ta/Ten/To??? nás postupně zakryl. Dostal se všude kam mohl a ucpal vše, co mohl. Někoho napadlo to odsát vysavačem a musím přiznat, že to byl jediný správný nápad. Po odsátí jsme chtěli odletět na orbitu, ale loď je již tolik poškozena, že jsme opět přistáli. Někde u velké zásobárny vody (myslím, že se tomu říká moře). Tolik vody najednou jsem na živo ještě neviděl. Hned po přistání jsme obhlédli škody, bohužel je poškozen i podvozek. Řídící prvky by snad opravit šlo, ale zbytek. Uprostřed oprav, Frayovi to trvá moc dlouho, nás napadají vlci. Obrovský vlci. Jednoho jsem vyřídil lodním dělem, ta zbraň se mi líbí. Je praktická a poskytuje dobrý pocit bezpečí, tedy aspoň proti vlkům. Ostatní se postarali o zbytek vlků. Bohužel Lucas je ošklivě zraněn na hlavě, snad se o něj Fray postará.

- Fray opravuje loď a já zjišťuji, proč se Lucas neprobírá. Zbytek osádky zatím hlídkuje. Zjišťuji, že Lucas je nakažen neznámým mutagenem, který ho oslabuje. Nechávám si přinést dva vlky a zjišťuji, že i oni jsou nakaženi. Začínám mít lehké podezření a tak na přání Hupera testuji všechny. Bohužel jsme nakaženi všichni. Mezitím přichází obrovský mravenci (asi 2 metry). Ohledávají loď a já se radši rozhoduji navázat kontakt. Musím opustit loď, protože nějak blokuje mé schopnosti. Kontakt navázán, Strašní zmatek, moc myslí, JÍDLO, BOJ, JÍÍÍÍÍDLO, CHRÁNIT, SLOUŽIT. Bože někdo přebral konverzaci. Jste narušitelé. Jste na území Pralesní Socialistické Říše. Za narušení požadujeme 50 těl, stejných jako co byli odneseny. Máte na to jeden oběh. Po té můžete být připojeni do naší říše. Kde podle zásluh je o každého postaráno. Proboha, zase nějaká otročina, předávám informaci posádce. Naštěstí oprava je již hotova a za par minut bude dokončena předletová příprava. Pokračuji ve zkoumání nákazy. Posádka řeší způsob startu a naše šance. O tom nic nevím, tak to nechávám na nich. Start byl velice nepohodlný. Dle informací lodního lékaře (počítač) máme dva dny života. Je nutné opustit planetu a vyčistit nás pomoci vakua (???). Radostnou zprávu sděluji ostatním. Dozvídám se, že start měl jen 20% na úspěch. Já se snad dám na modlení, za co mne kdo trestá. Poslední dny jsou oživlou noční můrou. Co se ještě může po…kazit. Start nám poškodil plášť a zničil podvozek. Letíme k hangáru, kde snad budou náhradní díly. Po Vincovo návrhu spouštíme lano pro zpětné vyšplhání do lodi, vystupujeme a loď necháme vystoupat do kilometrové výšky. V hangáru nalézám funkční počítač a stahuji data. Ostatní provádí průzkum fyzicky. Mám pocit, že za mnou někdo je. Dávám rozkaz na pacifikaci a utíkám. Rozhodně se neohlížím, to jen zdržuje. Za mnou se ozývá střelba. Hangár je plný pavouků TŘÍMETROVÝCH. PROČ JÁ??? Už si nikdy nebudu stěžovat, já chci jen pryč. Mám chvilku temna, ale dle stavu zásobníku jsem asi střílel. V hangáru je spousta mrtvol, naštěstí jen pavouků. - Dle informací z počítače je vše potřebné k opravě lodi v hangáru. Brr zase dovnitř. Otvírám dveře a Fray připravuje opravnou plošinu. Šveps zkoumá mutagen a zkouší najít léčbu, snad bude mít víc štěstí než já. Projíždím stav skladu a hledám použitelné věci, mezitím Vinc vlétl do hangáru a přistál na rampě. Začíná oprava, dělám asistenta. Robot doplňuje palivo a munici. Oprava se povedla. Nakládáme vše použitelné do skladiště. A rychle pryč z této noční můry. Doktor nám oznamuje, že by se mohlo jednat o nanoboty. A prý se dají vyřadit elektroimpulsem. Nechávám si dát ránu a snad se proberu do jiného světa. Probírám se a zjišťuji, že nikdo nehlídal a nečekal jak to u mne dopadne a hned si všichni šlehly také. No co profesionálové. Dle počítače žádná změna. Noční můra pokračuje. Jdu do kajuty, dávám si sprchu a chvíli se věnuji mé oblíbené pasažérce. Zkoumám její mysl. Začínám mít totiž podezření na sabotáž. Je čistá. Zkouším pomocí svého medikitu najít nakažení, ale nic tam není. Podezření se prohlubuje, rychle se oblékám a běžím do laborky. Je tam jen Šveps, zkouším mu naznačit možnost zrádce a přeprogramování lodi. Prosím, ať nemám pravdu. Cítím, že se loď dává do pohybu. Běžím na můstek, co to ten debil dělá. Můstek je prázdný, kde je Fray??? Rychle přilbu, musím ho najít a zastavit. Co to kurvaaaaaaaaaaa. Podtlak mne vyhodil z lodi. Všechny dveře se totiž otevřely. Ta svině. Vznáším se ve vesmíru a přemýšlím co s načatým večerem. Aspoň, že ta noční můra skončí…