SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Váca » Deník » Zápis vypravěče

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zápis vypravěče

Předmluva

Aragami, Gabriel, Trego a William

Konec zimy
Válka trvající dlouhých 132let, skončila, tedy dlouhých z pohledu člověka, pro lidstvo je to historie a pro dlouhověké bytosti událost.
Král Ancient (35) již rok pomalu rozpouští pluky tvořené neurozenými branci a jejich potomky. Velitelé a vysocí důstojníci dostali možnost získat tituly a stát se členy pravidelné armády. To se bohužel netýkalo našich hrdinů, ti za svou doposavaď celoživotní službu dostali peněžitou odměnu a věcný dar.
Za časů války, nebyla by možnost, aby se potkali. Každý z nich prošel jiným výcvikem.
Aragami
sloužil v předsunuté linii. Honosný název pro vrahy, záškodníky, sabotéry a špehy. O existenci těchto jednotek nevěděli ani vysocí důstojníci. Do konce války neexistovali, nemohli se nijak prokázat, často byli popraveni i svými. Na konci války, král jejich existenci nepotvrdil, ale vydal klauzuli, že nikdo nemůže být souzen za zločiny způsobené během války. Většina členů „zmizela“ chvíli před oficiálním vyhlášením vítězství… kam to nikdo neví. Aragami není nijaký vazoun, vlastně má průměrný vzhled i postavu. Jediné co je na něm zapamavatelné je jizva v obličeji.
Gabriel
Lučištník, jedna z královských jednotek, další byli jezdci a pěší oplátovaní vojáci. Nasazení těchto drahých jednotek, schvaloval sám král. Rozdíl mezi královskými a vojáky z první linie se vážil ve zlatě. Tito vojáci byli trénovani do pravidelne armády po válce, takže než vstoupili na bojiště dostali 3 roky trénink, boje je měli jen zocelit, lepší jídlo a lékařská péče na bitevním poli kvůli loajalitě a kladnému vztahu ke království. Ale konflikt trval o 125let déle než se čekalo a tak se i počet královských vojáků rozšířil. Stali se profesionální složkou armády a tam kde byli nasazení zvrátili průběh boje na stranu království, stal se z nich symbol vítězství. Bohužel na konci války nemohl kral udržovat tak velký počet můžu ve zbrani a uvolnění ze služby se dotklo i královských.
William
není pochyb o službách v první linii. Rozum a zdravý úsudek vyvažuje odvahou a silou. Vojáci byli verbování z těch nejnižších vrstev společnosti. Děti od 10let nejdříve sloužili, jako posluhové (starost o raněné, provianťáci, nosiči apod…), od 12let jako opravdový vojáci. Nikoho nezajímalo, jestli přežijí, sloužili aby útočili a zneškodnili nepřítele, žili v nejhorších podmínkách a stále v pohybu. Jeden týden v první linii byl jako jeden rok. William odsloužil 8let. Nikdo by ho neměl štvát.
Trego
Jako jediný do armády nebyl naverbován, ale prodán. Možná že si už ani nepamatuje rodinu. Pokud se u člověka projeví magické schopnosti, což bývá kolem 4let přijde jej vykoupit magický cech od rodiny (mluví se i o únosech, ale nikdy nic nebylo prokázáno). Dokonce někteří mágové mají věštecké dovednosti tak dokáží předpovědět kde se dítě narodí. Od té chvíle je učen v oblasti kouzel. Magické cechy, spíše malá knížectví mají speciální dohodu s královstvím, takže pokud král chce využít kouzelníky z cechů musí je koupit. Každý novic musí Cechu vrátit tolik peněz kolik do něj bylo vloženo. 5 let služby ve válce k tomu stačilo. Stačilo přežít.

Nyní máme za sebou krátké seznámení s našimi hrdiny. Možná by čtenář měl dotaz - Jak se potkali?. Jak jsem již napsal hrdinové a čím jsou odlišní hrdinové od normálních bytostí?… OSUD. V dalších kapitolách se o nich dozvíme více.

Kapitola první - Mimo armádu