SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Váca » Asper

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Asper

Historie Aspire má stále dost prostoru pro naplnění a zaznamenání velkých činů … Některé byly zaznamenány a z těch ostatních se - jak se tak stává - staly legendy.

Nyní je rok 653. Již je tomu 75 let, co na sebe při objevování světa narazily dvě velké mocnosti, Abdas a Tnor. Stalo se tomu na ostrově Malumest.

O začátku bitvy se vedou spory. Jedna strana obviňuje druhou. Tedy jak Abďasané, tak Tnorané si kladli na dané území nárok z důvodu prvenství na ostrově.

Válka trvala 5 let a možná by trvala déle, ale o její ukončení se postaralo několik událostí.

Na ostrově již byli domorodí osadnící, několik městských státu a „divoké“ kmeny válčníků. Každá ze stran měla na své straně nějaký ten městský stát a „divoký“ kmen válečníků. Jenže po dvou letech války si města a „divoké“ kmeny válečníků řekly: „Vždyť tu bojujem za někoho, koho ani neznáme. Heleďte spojíme se a vykopem je odtaď, pak můžem zase bojovat mezi sebou“. A protože jak Abdas, tak Tnor své nově nabyté kamarády vyzbrojovaly, vznikla tady třetí - musíme podotknout, že silná - strana.

Abdas vedl dobývací strategii ještě i na domovském kontinentě. Několik „barbarských“ kmenů se proti jeho uzurpování sjednotilo a to způsobilo nemalé problémy abdaské armádě. Císař nemohl vést válku přes moře a ještě u svých hranic, proto dal roku 581 rozkaz o stažení armády a také popravení několika poradců pro vedení války a jednoho ekonoma.

V Tnoru roku 582 nastaly povstalecké nepokoje za svržení vládnouci dynastie Electi a aby udržel integritu vlády byl tehdejší král Matias cogniti Ruber nucen téhož roku stáhnout armádu z ostrova.

Když obě dobyvatelské armady odtáhly zpět do své domoviny, vůdcové konfederační armády ostrova Malumest si uvědomili, že pokud začnou mezi sebou zase bojovat, může se vše v budoucnu opakovat. A tak roku 585 - po menší vojenské šrvátce - vznikla říše Datomnian vedená králem. První vládce Prathama rozhodl o úplném uzavření hranic k vnějšímu vlivu.

Roku 592 se pokusila armáda Tnoru o další dobytí ostrova Maumest. Velitelé Tnoru si však před útokem nezjistili o říši Datomni všechny nové informace a byli velice překvapeni s jakým odporem se jim říše postavila. Tnorská armáda byla hned při prvním střetu nucena ustoupit.

Abdaský císař Tärkeä Kahdestoista roku 595 poslal na ostrov Malumest své diplomaty se zprávou: „Uznávám autonomii říše Datomnia“. Samozřejmně, že zpráva byla podrobnější z mnoha přáními a sliby.

Král Matias cogniti Ruber roku 595 zemřel a vlády se chopil jeho syn Marianae. Marianae téhož roku poslal zprávu do Datomni „Se smrtí mého otce nechť zemřou i stáré sváry“.

Roku 600 byl zvolený nový král říše Datomnia jménem Yuktipūrṇa. V roce 649 otevřel hranice pro obchod s vnějším světem - byla to poslední věc, kterou jako panovník vykonal, téhož roku zemřel stářím.

Samozřejmně, že behem těch 7O let vznikla a zemřela spousta hrdinů (padouchů), proběhly více či méně slavné zrady, byla vybojována slavná vítězství, ale to všechno je teď jen minulost.

Nyní je tomu 5 let, co všechny tři říše mezi sebou mají uzavřený mír a jsou navázané obchodní a diplomatické styky.

Ale velká část uzemí Asperu stále nepatří silnému vladci, na uzemích Nikoho mír není dodržován, obchodní lodě jsou přepadávány piráty … ještě je spousta prostoru pro nové hrdiny…