SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Robo » Venuše 3006

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zpět na Hi-tec světy

Venuše 3006

V současnosti zastřešuje tento projekt veškeré světy hitechu a je výsledkem snahy po jejich systémovém sjednocení. Aby laserová puška z falloutu byla pravidlově stejná s tou stormtrooperskou a aby ewokové z Endoru opravdu mohli pobíjet stormtroopery svými primitivními zbraněmi tak jak to zobrazuje filmová předloha.

Je největším modulem herního světa Vlčích smeček prolíná a je provázán se všemi ostatními.

Informace o Venuši

 • Struktuální rozdělení venuše, bližší informace a další podobné informace vhodné pro nově přistěhovalé
 • Geografické a Teritoriální rozdělení Venus City a blízké džungl.

Další osídlení

Herní nastavení

Mana a magie

 • Lokální rozložení magického pole od no mana level až po high mana level.
 • Pro hráčské postavy při startu no mana level
 • Povědomí o fungování magie je na Venuši stejné jako v našem světě. Každý prostě věří na Voodoo.

Psionika

 • Existuje, je seriózně zkoumána a hledán její přínos pro společnost. Pomalu se začíná objevovat a rozšiřovat odpor, hrozící vyústit v davovou hysterii a vlny násilí.

Technický level

 • Vždy lokální platnost. Obecně 7.
 • Izolované enklávy vyšší (korporační území 8 ultratech, kyberware, implantáty, orbitálové 9 laserové zbraně, technologie silového štítu)

Doprava

 • Vše ze současnosti, + elektromobily (pozemní + vzdušné), meziplanetární lodě, orbitální města, balistické dopravní linky, + mimozemské technologie cestovaní podprostorem, kosmické jachty.

Zbraně a zbroj

 • Komplet tech level 7 (do zbraní bylo vloženo tolik invence, že i přes jejich stáří a morální zastaralost, se pro jejich účinnost a ekonomické aspekty pro ně najde vždy uplatnění. + vrhače jehel (stlačený vzduch) + orbitální, lunaritské a mimozemské technologie = energetické zbraně, osobní bojové systémy (tzv. energo zbroje), orbitální obranné systémy, kybertanky.

Ruské zbraně - modul Gurps

Energie

 • Současnost + orbitální solární panely + mikrovlný přenos + lunarité a mimozemské technologie, vysoko kapacitní články.

Medicína

 • Současnost + klonování orgánů, jednoduché kyberimplantáty, dlouhověkost, + orbit imunita, komplexní klonování, komplexní implantace, automedicína + regenerace

Pancíře

Materiály

kevlar, plastocel, metalplast (hitech rigid armor)

Provedení

Všechny vesty se vyrábějí ve dvou základních provedeních. Civilní je uzpůsobena nošení pod šaty a vyniká svou utajitelností. Vojenská vybavená spoustou kapes a plnící tak zároveň funkci taktické vesty. Vojenské modely standardně mají „kapsy“ pro ocelové vložky a většinou i vysoké „límce“ poskytující dostatečnou ochranu krku. Jakýmsi kompromisem jsou vesty policejní, které kopírují vojenské modely, je možné je snadno a rychle obléknout přes šaty v čase potřeby, ale mají slabiny co se týče ochrany krku a možnosti použití vložek, a ve snaze snížit cenu odstranili kapsy taktické vesty.

Lehké

(Tzv. „flak vesty“), význam hlavně proti střepinám a brokovnicím, proti přímému zásahu jednotné střely nejsou příliš účinné. Jejich výhodou je v „civilní“ variantě dobrá utajitelnost. Ve vojenské jejich nízká cena a využití jak jako pancíře tak zároveň taktické vesty. Sílu pancéřování vojenských modelů lze v případě nutnosti zesílit vložkami. Policie je jimi i přes jejich nedostatky hojně vybavena a prakticky v každém hlídkovém voze najdete kromě brokovnice i dvě tyto vesty v kufru. Vzhledem k ceně jsou široce rozšířené a dobře dostupné jak na ulici tak v oficiálních obchodních sítích.

Střední

Neprůstřelné vesty efektivní proti většině osobních střelných zbraní (pistolím). Poskytují dostatečnou ochranu trupu. Přídatné pancéřování končetin je spíše výjimečné a neobvyklé se vším co z toho vyplývá. Vzhledem k nutnosti zachování pohyblivosti je ochrana končetin na úrovni „flakvest.“

Těžké

Tzv. „vojenské“ kombinace kevlarového základu a plastoceli poskytuje dostatečnou balistickou ochranu proti většině pěchotních zbraní. Ochrana pro končetiny je v rámci snahy o zachování pohyblivosti a rychlosti slabší. Trupovou ochranu je možné zesílit o ocelové, nebo metalplastové vložné pláty. Není nutné dodávat, že tyto „vojenské“ těžké vesty existují pouze ve „vojenském“ provedení určeném k nošení přes oblečení.

Mezi speciální typ těžkých vojenských pancířů patří metalplastová brnění, která nejsou ničím jiným než obdobou středověkých plátových zbrojí. Oblékají se většinou přes kevlarový základ (nabízí se zde jistá analogie s kroužkovou zbrojí) a představují vrchol současné planetární technologie v oblasti osobního pancéřování. Existují ve třech základních variantách. Lehkou používají při bezpečnostních operacích speciální jednotky skytských lučištníků, střední mají k dispozici vojáci planetární obrany a těžká varianta je plně autonomní a umožňuje pohyb ve volném vesmíru. K dispozici je na těch několika málo křižnících které Solární federace má draze pronajaté od Republici Intragalactici.

pozn.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008042707