SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Meyax » Čechy 12.století (VtR)

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zpět na GM Meyax

Čechy 12.století (VtR)

Vítej poutníče časem a prostorem v mlhách možných časů. Otevírá se před Tebou svět jenž pravděpodobně není možný a přece je. Vítej v jedné z možných minulostí Českých zemí. V minulosti v níž by báchorky a pověry mohly být pravdivé a některé skutečnosti byly pohádkou. V minulosti, ve které je možné potkat pohádková stvoření a kde magie není pouhým mýtem, ale skutečnou a funkční záležitostí.

Tento svět je postaven na systému GURPS, který jsem musel v jistých skutečnostech upravit. Nám známou historií se pouze inspiruji, ale nekopíruji ji. Hráč má k dispozici 100 bodů pro vytvoření postavy člověka (nevýhody nejsou bodované do začátku, ale za jejich hraní lze získat v průběhu hry bonusové body). Zajímá mne zdůvodnění dovedností a historie hráčovy postavy. Pro obecný přehled co mne zajímá můžete najít inspiraci v dotazníku.

Události
Co se děje po hospodách

Významná místa

Pražský hrad

Místo kde momentálně sídlí český kníže Vladislav II. z rodu Přemyslovců. Na hradě se za přítomnosti knížete odehrává osud českých zemí. Je to místo kde se schází a jedná česká i sousední šlechta. Kolem hradu resp. pod hradem vzniká díky jeho funkci osídlení zvané

Podhradí

V podhradí se usídlují zkušenější řemeslníci s vidinou vyšších zisků i ti kterým nesmí z událostí na hradě nic uniknouti.

Mezihradí

Jak název napovídá jedná se o osídlení mezi hrady a to Pražským hradem a Vyšehradem, jde o nejlidnatější osídlení této doby v Čechách. Rozkládá se na pravém břehu Vltavy v místě dnešního Starého města pražského. Je to domov spousty řemeslníků, obchodníků, čeledínů, nádeníků, žebráků, sirotků a zlodějů.

Vyšehrad

Místo opředeno spoustou záhad, tajemství a legend. Dávné sídlo Přemyslovských knížat a kdysi symbol jejich moci, kdo ví co je vedlo k tomu, aby opustili zdi této kdysi nedobytné tvrze a nechali ji svému osudu. V současné době je ponechán svému osudu a povětrnostním vlivům, aby dokončili dílo zkázy, na které člověk neměl dost sil. Povídá se o různých zjeveních kolem Vyšehradu, která vábí smrtelníky do náručí pokušení a zhouby. Za nocích není radno se kolem Vyšehradu potulovat.