SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » Jindra » pan_zelaru » zaznam

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Toto je starší verze dokumentu!


Příchod Spousta událostí se již udála (Příchod, hledání zázemí, lázně a finanční soběstačnost…)

Soumrak nad Blatnou

Den 0
Ve vesnici Anansový háj se k večeru strhlo pozdvižení. Dcera jednoho prominentního občana se ztratila při hře na kraji lesa. Skupina se přidala k pátrání (tedy až po té, co jim starosta slíbil odměnu). K družině se přidal i jeden vesničan. Hledání se protáhlo až do noci. Později se v lese ozývalo vytí vlků, které zkušeného stopaře dovedlo k místu, kde byla holčička. Skupina se musela vypřádat s vlky, kteří byli přilákáni pachem krve. Ještě před bojem jejich vesnický společník zbaběle utekl (ale pozdeji v hospodě vyprávěl, jaký byl hrdina a všechny zachránil).
Po ohledání dívky zjistili, že byla podříznuta.

Den 1
Ve vesnici probíhalo vyšetřování. Mnohla lidem se podávali né příliš příjemné otázky. Jirka s velkou oblibou používal pro tyto účely prokletí. Bohužel se nedozvědeli nic. Otec dívky vypsal odměnu za dopadení vrahů jeho dcery. S vidinou zisku peněz a náklonosti starosty, který je přitelem trcuhlicího otce, se družina vydala znovu prozkoumat místo nálezu dívky.
Lukas(nejsem si jisty ale myslim, ze on je stopar) ohledal místo. Jirka zkoušel kontaktovat duchy. Stopař našel vyšlapanou cestu, která skupinu dovedla k místo přepadení transportu. Zde skupina našla 5 mrtvých gardistů a jedho převáženého vezně. Vše nasvědčovalo loupežnému přepadu. Všechny cennosti byly pryč.
Skupina se tedy vrátila zpět do města, kde se podle insignií gardistů dozvědeli, že se jedná o vojáky z města Blatná několik dní cesty z Annanasového háje. Tuto stopu se následující den vydali prozkoumat.

Den 2 až 3

Jelikož se skupina vydala po obchodní, dobře udržované cestě, došli do Blatné bez problémů. Cesta byla až podezřele klidná. Na večer se obytovali v hostinci na námestí, kde někteří pili až přespříliš.

Den 4

Skupina se hned další den pustila do vyšetřování. Nejrpve kontaktovali místní gardisty, kteří jím byli vděční za informaci o jajich padlých druzích a přiřadili k nim gardistu, který jim propujčoval oficiální výkonou moc při pátrání. Dále se dozvěděli, že převážený byl Irwing, nekromant, který za války páchal hrozné věci a po porážce svých pánů se uchýlil zde do Blatné, aby nebyl nalezen. Působil zde jako léčitel spolu se svým učedníkem Jesseniem.
Skupina popsala tělo mrtvého vězně a to odpovídalo popisu Irwinga. Gardisté tedy předpokládali, že je Irwing mrtví.
I přes to se vydali do jeho domu, kde se Jirka pokusil najít stopy černé magie a opravdu nalezl. Bohužel zmučené duše mu nic neřekli. Jidra také našel tajmé komůrky, které byly otevřené nedávno a ze kterých si někdo něco odnesl.
Začala tušit, že s tím přepadením, tady něco nehraje. Navečer zašli do hospody a probírali všechny stopy z různcýh směrů. Někdo ze skupiny si všiml trhana, který si objednává nejlěpší pítí. Po dotazu na hostinského zjistili, že se jedná o místního hrobníka. Jindra se tedy přisedl a objednal mu další skvělé pití. Po chvíli z něj dostal, že si před pár dny někdo u něj koupil mrtvolu (přý pro lékařský výzkum).

Den 5

Skupina teď byla bezdradná, věděli, že je Irwing živý a že pravděpodobně se svým služebníkem utíkají. Prohlídli blízký hřbitov, kde krom místhího opilého hrobníka nic nenašli. Místní knež, který vedl výslech Irwinga právem utrpným, se doslechl, že je nejspíč Irwing naživu a volný. Okamžitě vyhledal zkupinu a při dlouhém monologu, jak je v právu a svatá církem konná podle svaté knihy přání Boha. Mimoděk se zmínil o staré tragedii, kdy kaple ukrytá v lese několik hodin od cesty, byla také znesvěcena a vypálena. Kapli se všichni vyhýbají a považují to za prokleté misto. Skupině okamžitě došlo, že tam je ideální místo pro ůkryt. Dohodli se, že hned další den okamžitě vyrazí do kaple

Den 6